Чогодарівська територіальна громада
Березівського району Одеської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

12 травня - Міжнародний день здоров’я рослин

Дата: 12.05.2024 07:35
Кількість переглядів: 85

   Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин.   Мета полягає в тому, щоб підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти покласти край голоду, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та прискорити економічний розвиток.

  Цьогоріч  спільнота Міжнародної конвенції із захисту рослин (МКЗР) відзначатиме Міжнародний день здоров’я рослин – 12 травня 2024 року під гаслом: «Здоров’я рослин, безпечна торгівля та цифрові технології». Країнам-членам МКЗР пропонується в рамках цього проекту поширювати інформацію про ризики для фітосанітарної безпеки держав в цілому та здоров’я окремих рослин і якості рослинних продуктів харчування зокрема.

     Рослини є джерелом повітря, яким ми дихаємо, і більшої частини їжі, яку  споживаємо.

   За повідомленнями ФАО щорічно внаслідок впливу небезпечних шкідливих організмів рослин втрачається 40% урожаю сільськогосподарських культур. В результаті мільйони людей по всьому світу не мають достатньої кількості продуктів харчування!      

       Захист рослин – комплекс заходів, спрямованих на зменшення втрат урожаю та запобігання погіршенню стану сільськогосподарських культур і лісових насаджень, продукції рослинного походження, спричиненого шкідниками, хворобами та бур’янами.

  Зміни клімату та діяльність людини змінили екосистеми, стали причиною зменшення біорізноманіття. У сучасних інтегрованих системах захисту рослин,  провідним є хімічний метод. Ця тенденція на тривалий час збережеться і в майбутньому, оскільки науково обґрунтоване застосування пестицидів, порівняно з іншими засобами захисту від шкідливих організмів, забезпечує його високу біологічну і економічну ефективність. 

  Захисні заходи проти шкідників сільськогосподарських культур в умовах інтенсифікації землеробства спрямовані не на їх знищення, а на регулювання щільності в агроценозах і утримання їх на господарсько невідчутному рівні (не перевищує економічних порогів шкідливості). Цього можна досягти правильним застосуванням агротехнічних заходів вирощування культури, контролем за щільністю шкідників та їх природних ворогів, застосуванням біологічних та хімічних засобів захисту рослин.

   Необхідно урахувати те, що внаслідок проведення захисних заходів можна отримати і негативні наслідки. Так, при застосуванні хімічних заходів може збільшитися стійкість шкідників до пестицидів (резистентність), можуть загинути корисні організми (хижаки, паразити, ентомофаги), вирощена сільськогосподарська продукція із залишками пестицидів, забруднення ґрунтів, атмосфери  і підземних вод та ін.

  Забезпечення здоров’я рослин має важливе значення для життя на землі, і кожен з нас має відігравати певну роль.

   Зокрема, міжнародні подорожі та торгівля спричиняють появу шкідників і хвороб (карантинних організмів) у країнах та на територіях, де раніше вони не зустрічалися. Тому необхідно зробити торгівлю та транспортування рослин і рослинних продуктів безпечнішими, дотримуючись карантинних заходів, міжнародних стандартів охорони здоров’я рослин і законодавства. Купуючи рослини та рослинну продукцію, особливо шляхом дистанційної торгівлі, яка обходить регулярні фітосанітарні перевірки потрібно бути дуже обережними, таке переміщення продукції може поширювати шкідливі організми.

   Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області  щоденно стоїть на сторожі здоров’я рослин. Завдання, які виконують територіальні органи Держпродспоживслужби: сприяють запобіганню появи та поширенню шкідливих організмів; усуненню негативних наслідків від використання пестицидів; контролюють  торгівлю та застосування засобів захисту рослин; здійснюють нагляд за виробництвом та реалізацією насіння та садивного матеріалу, який повинен відповідати сортовим, посівним та товарним якостям; сприяють впровадженню у виробництво стійких сортів із застосуванням нових сучасних біотехнологічних підходів (генної інженерії); використанню біопрепаратів, ентомофагів;  проводять інформаційну роботу щодо важливості здоров’я  рослин,  які спрямовані на усунення голоду,   зменшення бідності та загроз для навколишнього середовища.

    Завдяки Міжнародному дню здоров’я рослин сподіваємося привернути увагу  суспільства до усвідомлення важливості здоров’я та захисту рослин для вирішення проблем сьогодення та викликів у майбутньому, які стосуються соціально-економічного розвитку і захисту довкілля.

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь