Нові правила виплат для переселенців: хто зможе отримувати допомогу з березня

Дата: 22.02.2024 09:02

Фото без опису Нові правила виплат для переселенців

З 1 березня 2024 року вступають в силу оновлені норми виплат для вимушено переміщених осіб в Україні. Зміни, ініційовані Кабінетом Міністрів, стосуються пролонгації фінансової підтримки для найбільш вразливих категорій переселенців на наступні півроку. Таке рішення було оголошено прес-службою Міністерства соціальної політики України, що підкреслює увагу держави до потреб громадян, які зазнали вимушеного переміщення через військові дії та інші кризові ситуації.

За новими правилами, автоматичне продовження виплат на шість місяців передбачено для таких категорій ВПО:

• Пенсіонери з пенсією до 9 444 гривень станом на 1 січня 2024 року;
  • Особи з інвалідністю I або II групи, діти з інвалідністю до 18 років, тяжкохворі діти;
  • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.

Додатково, можливість отримання допомоги після подачі нової заяви мають:

• Малолітні діти без супроводу;
  • Вагітні жінки після 30-го тижня вагітності;
  • Люди, які втратили працездатність і не мають права на пенсію, при доході на одну особу не більше 9 444 гривень.

Окрема увага приділяється сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах, зокрема:

• Сім’ям, що виховують дитину до 14 років або мають трьох та більше дітей до 18 років;
  • Родинам у регіонах з можливими бойовими діями або тим, хто не може забезпечити дітям відвідування дитячих садків та шкіл у звичайному режимі.

Для продовження виплат також необхідно, щоб непрацюючі члени сім’ї зареєструвалися в центрі зайнятості як шукачі роботи. У разі невиконання цієї умови, допомога буде призупинена.