Щодо зняття карантинних обмежень по АЧС.

Дата: 07.02.2024 11:03

Після проведення  комплексу ветеринарно-санітарних заходів згідно З планом недопущення поширення та ліквідації збудника африканської чуми свиней відповідно до рішення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при  Березівській РДА № 2 від 05 лютого 2024 року знято карантинні обмеження з неблагополучного щодо африканської чуми свиней інфікованого об’єкту на території Коноплянської територіальної громади Березівського району Одеської області ( за межами с. Ганно-Покрівка, лісосмуга)  Територію Коноплянської територіальної громади визнано благополучною щодо африканської чуми свиней.

Завезення свиней до домогосподарств с. Ганно-Покровка можливе лише за умов чіткого дотримання «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», затвердженою наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 №111, який зареєстрований Міністерстві юстиції України від 29 березня 2017р. за №432/303000, а саме пункту 5 по дотриманню вимог закритого режиму роботи в усіх господарства незалежно від форми власності II розділу про заходи з профілактики та попередження занесення збудника АЧС.      Також при подальшому утриманні свинопоголів’я в домогосподарствах власникам тварин необхідно обов’язково дотримуватись заходів з профілактики,  недопущення занесення та розповсюдження  АЧС.