До уваги платників (боржників) податків, у яких рахується податковий борг.

Дата: 23.01.2024 09:59

Для уточнення інформації  по боржникам у яких рахується податковий борг станом на  01.01.2024 року необхідно:

- мешканцям сіл Чогодарівка та Валентинівка звернутись до Чогодарівської сільської ради;

- мешканці сіл Бранкованівського  та Малігонівського старостату, відповідно можуть звернутись до своїх старост.

Основна сума податкового боргу  громади  - не сплата «Податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобовʼязання, що підлягає сплаті фізичними особами» код 11011300. Це стосується власників паїв.

В подальшому боржники будуть запрошуватись до Чогодарівської сільської ради на засідання комісії з питань забезпечення податкових та інших надходжень до сільського бюджету та погашення заборгованості по їх сплаті.

Податковий борг може призвести до арешту і продажу майна боржника. Він виникає, якщо не перерахувати до бюджету необхідну суму податків.

Щоб перевірити себе, чи є заборгованість, можна скористатися Електронним кабінетом платника податків.,

Податковий борг може призвести до:

• опису майна, що перебуває у податковій заставі;
  • стягнення коштів;
  • арешту майна;
  • продажу арештованого майна;
  • стягнення дебіторської заборгованості;
  • для ФОП на єдиному податку - до втрати статусу спрощенця.

Процедура стягнення

Податковий борг стягується у кілька етапів. Спочатку боржнику надсилають податкову вимогу, якщо загальна сума заборгованості перевищила 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 гривень).

Після цього у боржника з'являється право податкової застави. Наступний етап - опис майна у податкову заставу. Право податкової застави поширюється на будь-яке майно, що перебуває у власності платника податків.

Стягнення відбувається не раніше ніж через 30 календарних днів від дати надсилання податкової вимоги.