Фермери Одещини завершили збір урожаю і забезпeчили регіон борщовим набором на 100%

Дата: 23.11.2023 15:33

Попри несприятливі погодні умови цьогоріч фермери зібрали 528,6 тис. тонн овочів з 38,9 тис. гектарів.

Найбільше зібрано:

- картоплі - 273,5 тис. тонн.

- капусти 14,8 тис. тонн,

- огірків 18,9 тис. тонн,

- помідорів 99,8 тис. тонн,

- цибулі 48,1 тис. тонн,

- моркви 7,3 тис.тонн,

- буряків 9,1 тис. тонн,

- баштанних культур 22 тис. тонн

Реагуючи на ріст попиту, цього року розширено посівні площі цибулі, моркви, помідорів. Також збільшилися посівні площі баштанних культур, у тому числі кавунів - на 415%, динь - на 297%.

Наразі в області триває осіння посівна кампанія. Загалом аграрії планують засіяти під урожай 2024 року: 455 тис. га озимої пшениці, 180 тис. га озимого ячменю, 50 тис. га озимого ріпаку.

Сьогодні діє грантова програма, яка дозволяє надати агросектору близько 572 млн грн додаткового фінансування протягом сезону 2023 року, використовуючи страхування майбутнього врожаю як інструмент зниження кредитного ризику.

Близько 220 сільськогосподарських виробників зможуть отримати дофінансування із середньою сумою кредиту 2,6 млн грн на поповнення обігових коштів. Це допоможе мінімізувати ризики завдяки страхуванню врожаю.

Програма здійснюється страховою компанією UNIVERSALNA, ПриватБанком за підтримки проєкту USAID “Реформування фінансового сектору”.

Дякуємо нашим фермерам та аграріям за роботу, попри всі перешкоди!