Роз’яснення щодо податкових повідомлень-рішень ГУ ДПС в Одеській області по наданим земельним ділянкам (2 га.) для ведення особистого селянського господарства.

Дата: 27.10.2023 11:02

Серед змін до Податкового кодексу України, які набрали чинності у 2023 році, - введення мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).

Починаючи з 2023 року власники земельних ділянок, яким було надано   2 га. для ведення особистого селянського господарства, повинні обовязково сплатити:

- Податок на доходи фізичних осіб у вигляді МПЗ, що підлягає сплаті фізичними особами (код платежу 11011300) за 2022 рік в сумі - вказаній у повідомленні-рішенні та розрахунку МПЗ;

- Земельний податок з фізичних осіб (код платежу 18010700) за 2023 рік в сумі  620,34 грн.

МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування (пп. 170.14.3 ПКУ).

Сплата МПЗ обов’язкова як для юридичних, так і для фізичних осіб.