Українських водіїв попередили про активізацію “талонних“ шахраїв у соцмережах

Дата: 23.10.2023 10:42

Останнім часом в Україні активізувалися шахраї, які у соціальних мережах продають неіснуючі талони на пальне. Про це українських водіїв попередив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Українських водіїв попередили про активізацію “талонних“ шахраїв у соцмережах - today.ua

За його словами, у соціальних мережах зараз можна зустріти велику кількість оголошень з продажу талонів на пальне за ціною помітно нижчою за ринкову. В оголошеннях стверджується, що це нібито талони на паливо від всеукраїнських мереж АЗС. Однак виявилося, що мережі АЗС не мають відношення до цих талонів. У опитаних мережах АЗС заявили, що всі випадки продажу талонів, які були зафіксовані останнім часом, є шахрайством.

Шахрайство з продажу в Інтернеті неіснуючих чи підроблених талонів – це далеко не нова тема. Зловмисники створюють сайти для продажу неіснуючих паливних карток та талонів. Автомобілістам пропонують купити за зниженою ціною талони на паливо. Обов'язкова умова – передплата на банківську картку. Після тримання грошей шахраї перестають виходити на зв'язок зі своїми жертвами.

Іноді на мобільний телефон потерпілих дзвонять невідомі, нібито співробітники однієї з мереж АЗС, та пропонують купити талони на паливо зі значною знижкою – по акції. Сторони домовляються зустрітися на АЗС, але потім шахрай дзвонить й каже, що затримується, та пропонує переказати гроші, після чого підійти з чеком до працівників заправки. Номер картки надсилають по СМС. Після переказу грошей з'ясовується, що жодної акції немає.