Громадянам, що мають статус «учасник бойових дій» (УБД) надається право на 75% знижку вартості комунальних послуг

Дата: 30.08.2023 12:58

Пільги для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих.

Статтею 12 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту встановлені пільги на оплату:

— газу;

— електроенергії;

— опалення;

— квартирної плати;

— інших комунальних послуг.

Право на знижку оплати мають:

— учасники бойових дій — 75 відсотків;

— особи з інвалідністю внаслідок війни — 100 відсотків;

— члени сімей загиблих — 50 відсотків.

Пільга надається на 21 квадратний метр площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає в житловому приміщенні, та додаткові 10,5 кв.м на сім'ю. Загальна площа, на яку розповсюджується знижка, складатиме 31,5 квадратний метр.

Якщо сім'я складається лише з непрацездатних осіб (пенсіонерів за віком або осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, а також осіб, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника), пільга на опалення подвоюється і надається на 42 кв.м площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає в житловому приміщенні, та додаткові 21 кв.м на членів сім'ї. Тобто загальна площа, на яку розповсюджується знижка, складає 63 квадратних метри.

До членів сім'ї такого пільговика належать:

— дружина/чоловік, їхні неповнолітні діти;

— неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;

— особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за нею, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває в шлюбі;

— непрацездатні батьки;

— особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Якщо декілька членів сім'ї, які проживають разом, мають право на пільги на комунальні платежі, пільги надаються тільки одному із членів сім'ї. Споживач, який має декілька пільг, може обрати одну, більшу за розміром.

Як учаснику бойових дій оформити пільгу на оплату комунальних послуг

Отримати пільгу можуть громадяни, які вже отримали посвідчення учасника бойових дій.

Їм необхідно подати дві заяви:

— про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП);

— про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Куди подавати документи

Заява з необхідними документами подається до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України, уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади, або ЦНАПу.

Документи можна надавати як особисто, так і дистанційно, через вебсайт Мінсоцполітики, або вебпортал  https://portal.pfu.gov.ua/

електронних послуг Пенсійного фонду України.