Березівського району Одеської області

Аграрії Одещини отримали понад 3 млрд грн на розвиток бізнесу

Дата: 11.08.2023 10:49

Одеські аграрії з початку 2023 року отримали 3,24 млрд грн кредитних коштів на підтримку і розвиток бізнесу. Загалом кошти отримало 841 агропідприємство Одещини, з них 685 стали  учасниками державної програми «Доступні кредити 5-7-9»

«Завдяки злагодженій співпраці з початку 2023 року 685 господарств Одещини в рамках програми “Доступні кредити” отримали 2,74 мільярда гривень. Цей фінансовий інструмент став найдієвішим механізмом надання аграріям обігових коштів. З переваг програми – це малі відсоткові ставки та доступність в отримані. Аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн гривень. Кредитування надається під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва», – розповіла  керівник департаменту з питань аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова.

Вона зашначила, що Одещина у трійці лідерів програми «Доустпні кредити».

«На аграрних фронтах сьогодні гаряче: жнива проходять в умовах складної логістики та зниження цін на продукцію. Війна та гроші — дуже складна тема для агросектору. Спрощене кредитування – рятівний бронежилет для фермерів. Війна йде, але робота бізнесу та банків не стоїть на місці», – наголосила А.Стоянова.