Як безпечно купувати в Інтернеті: корисні поради від кіберполіції
Багато користувачів самі того не підозрюючи, роблять типові для всіх жертв шахраїв помилки.
Національна поліція нагадала 10 серпня про те, як безпечно купувати в Інтернеті. Правила дуже прості, але їх варто дотримуватися, якщо не бажаєте потрапити в спритно розставлені шахраями тенета.
Деталі
Найчастіше зловмисники заманюють людей за допомогою розпродажу популярних товарів за необґрунтовано низькою ціною.
Пам'ятайте, що злочинці роблять все для того, щоб у вас не виникло підозр щодо їхньої сумлінності. Для цього вони виставляють привабливі фотографії товарів, а всім охочим їх придбати відповідають мало не миттєво.
Іноді такі магазини рясніють великою кількістю позитивних відгуків, але їх могли залишити самі шахраї, щоб сформувати довіру.
Інша популярна схема шахраїв полягає у створенні схожих на реальні інтернет-магазини сайтів. Варто зробити покупку на такому ресурсі, як вони одразу отримають доступ до банківської картки жертви.
Як безпечно купувати в Інтернеті
Обирайте для шопінгу тільки перевірені майданчики. Обов'язково перевіряйте URL-адресу у верхньому рядку браузера. Вона повинна збігатися з оригінальною адресою компанії.
Оплату проводити краще тільки після отримання товару і його перевірки на поштовому відділенні. Це вбереже вас не тільки від проблем із шахраями, а й з поверненням неякісної продукції.
Нікому не розголошуйте номер банківської картки, термін її дії та три цифри на зворотному боці. А якщо вам зателефонує співробітник банку і попросить повідомити їх — негайно покладіть слухавку, адже банківський персонал ніколи та за жодних умов не попросить цю інформацію.
Перед оплатою ви можете безпечно перевірити адресу сайту магазину. Зробити це можна або за посиланням спеціального сервісу від Кіберполіції, або на сайті Асоціації "EMA".