Березівського району Одеської області

Заміна SIM-картки: у поліції розповіли, як не потрапити на хитрощі шахраїв.

Дата: 20.07.2023 08:59

Про те, як не стати жертвою шахраїв, які займаються віддаленим перевипуском SIM-карток, до яких прив'язані банківські рахунки, розповіли в Одеській поліції.

Отримання картки-близнюка надасть зловмисникам доступ до фінансового номера телефону, і таким чином вони зможуть отримати гроші з банківського рахунку.

«Вам телефонують кілька разів від імені служб таксі чи різних організацій та схиляють, щоб ви передзвонили.

Далі — замовляють у оператора послугу відновлення SIM-картки, використовуючи для ідентифікації абонента номер телефону, з якого раніше дзвонили.

Іноді зловмисники навіть перераховують незначні суми коштів на ваш мобільний рахунок,
щоб достеменно знати дату останнього поповнення рахунку», — розповіли в поліції.

Для того, щоб убезпечити себе та близьких, необхідно дотримуватися кількох правил:

- забороніть віддалену заміну SIM-картки або перейдіть на контрактне обслуговування
у мобільного оператора;

- використовуйте лише офіційний додаток свого банку;

- регулярно переглядайте історію транзакцій;

- не проводьте платіжні операції з чужих пристроїв;

- не передавайте стороннім PIN-код, CVV та термін дії банківської картки, а також коди із SMS
та пароль від онлайн-банкінгу.

«Для платежів в Інтернеті краще мати окрему картку із встановленими лімітами на оплату.

Не дайте шансу шахраям обдурити вас», - зазначили у поліції.