Порядок оформлення земельної ділянки для садівництва при прибудинковій території
Порядок оформлення земельної ділянки для садівництва при
прибудинковій території
Відповідно до Земельного Кодексу України, земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Такі питання розглядаються на засіданні комісії по змеленим питанням, після чого протоколи даної комісії передаються на розгляд та затверджуються рішенням сесії сільської, селищної, міської ради.
Задля звернення до комісії а також сесії селищної ради, потрібно підготувати заяву
на відведення ділянки для індивідуального садівництва та зібрати наступні документи:
1. Копія паспорта громадянина України.
2. Копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
3. Викопіювання із схеми розміщення земельної ділянки.
Заява на відведення ділянки для індивідуального садівництва викладається в письмовій формі. В заяві необхідно викласти прохання стосовно отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального садівництва, зазначити площу земельної ділянки яку бажає отримати особа а також обов’язково вказати місце розташування даної ділянки.
За подання заяви на відведення ділянки для індивідуального садівництва не сплачується жодного податку.
Якщо на засіданні сесії під час розгляду питання з яким звернулася особа, будуть відсутні зауваження та заперечення, сесія постановляє рішення стосовно надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального садівництва.
Отже, після отримання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для індивідуального садівництва, особа повинна з даним рішенням сесії звернутися у землевпорядну організацію та замовити проекту на виділену земельну ділянку. Вже після отримання проекту, особа повторно звертається із заявою про затвердження даного проекту до селищної ради за її місцем проживання на якій погоджують та затверджують даний проект. Останнім і обов’язковим кроком буде реєстрація даної земельної ділянки та документації до неї у Центрі Надання Адміністративних Послуг.
Безкоштовну юридичну допомогу з земельних питань можна отримати у Ширяївському бюро правової допомоги за адресою: сми. Ширяєве, вул.Соборна,158.
Контактний тел.: (048 58) 22-22-2.